REZERVACE

Rozvaliny hradu Nový Šaumburk
535 m n.m.

Pouhé stopy v terénu připomínají zříceniny hradu Nový Šaumburk, který přežil jediné století. V roce 1451 vykoupen Janem z Cimburka a pobořen. Prostor je volně přístupný.

Rozvaliny hradu Šaumburk
610 m n.m.

Postaven po roce 1272. Poslední zmínka o hradu je z roku 1325, poté byl navzdory předchozím opravám opuštěn. Dochovaly se reliéfní zbytky budov, valy a příkopy.

Tesák

Turistické a lyžařské středisko Tesák leží stejně jako sousední Troják na cestě mezi Bystřicí p. H. a Vsetínem. Trasy vhodné k pěší turistice, cykloturistice a běžkování.

Troják

Turistické a lyžařské centrum v Hostýnských vrších na hranici tří oblastí – Kroměřížska, Zlínska a Valašska- je výchozím bodem pro celoroční outdoorové aktivity. Půjčovna lyží a lyžařská škola.

Rozhledna Kelčský Javorník
865 m n.m.

Po 156 schodech můžete vystoupat na vrchol krásné nové rozhledny, umístěné na nejvyšším místě Hostýnských vrchů. Rozhledna má 12 zastavení s výhledy a je vysoká 35 metrů. Vstup volný.

Přírodní rezervace Kelčský Javorník

Na severním svahu v lokalitě obce Rajnochovice se rozkládá přírodní rezervace o rozloze 122 hektarů. Důvodem ochrany je dochovaný zbytek přirozeného smíšeného lesa směřujícího k pralesu.

Svatý Hostýn

Významné mariánské poutní místo s barokní bazilikou Nanebevzetí Panny Marie. Nachází se zde také Jurkovičova křížová cesta, muzeum či kamenná rozhledna, u níž stojí větrná elektrárna.

Zámek Bystřice pod Hostýnem

Zámek původně z první poloviny 15. století byl postupně dostavován do současné podoby. Najdete zde muzeum Thonetova ohýbaného nábytku.

Kostel Narození P. Marie
a Sv. Anny v Rajnochovicích

Poutní kostel v Rajnochovicích je barokní stavba s malou věží z roku 1717. Jde o chráněnou památku, stejně jako kříž s chronogramem z roku 1747 a sochu Piety z roku 1815, stojící před kostelem.

Studánka Kopaná

Vydatný pramen velmi dobré pitné vody se nachází přímo u silnice za Rajnochovicemi směrem na Košovy. Hned vedle studánky Kopaná je vybudovaný malý rybníček.

Pramen sv. Anny

Dva kilometry od studánky Kopaná najdete Pramen sv. Anny, u něhož se dle pověsti ukryl poslední templář z hradu Šaumburku.

Paseky Bílová

Pozůstatkem původního pasekářství v kraji jsou odlesněné ploché kopce, náhorní planiny s bývalými usedlostmi. Z Pasek Bílová je výborný výhled do údolí Rosošenky.


OTEVÍRACÍ DOBA – Restaurace

  • PO - NE10 – 21 hod

OTEVÍRACÍ DOBA – Recepce

  • PO - NE10 – 19 hod

NOVINKY e-mailem

Chcete dostávat nejlepší nabídky jako první? Přihlaste se k elektronickému odběru našich novinek. Informace o akcích a pobytech vám budou chodit pravidelně do vaší mailové schránky.

KONTAKTUJTE nás

Pod Šaumburkem
Rajnochovice 17
768 71  Rajnochovice (CZ)

49.4174831, 17.7733542